RUS  ENG

KENNEL "GUNIVER"

Tere tulemast kääbus- ja küüliku kasvanduse "Guniver" kodulehele.

Meie kennel on registreeritud FCI-s ja EKL-s 2006 aastal (NR.14/2006). Meie kasvandus tegeleb lühikarvaliste kääbus- ja küülikutakside aretamisega. .

Taksist:
Taksid on iseloomult tasakaalustatud temperamendiga, intellektuaalsed ja sõbralikud jahikoerad. Taks on väga liikuv, väle ja samas ka tundlik peremehe tuju suhtes.
Ta on valmis mängima Teiega kasvõi terve päev ja samas on ta õnnelik ka siis kui veedab aega Teiega kodus. Kuid kõige suurem õnn ja rõõm tekib taksil siis, kui ta on peremehe kaisus.

Taks on suurepärane tõug. Kuid see tõug ei ole mõeldud igaühele. Ta on pisut kange ja eelistab oma reegleid. Kui väljas sajab vihma ja lörtsi, siis taks võib keelduda välja minekust andes sellega mõista, et soe ja hubane kodu on palju parem, kui tuuline ja märg ilm.

Taksi saab õpetada ja kasvatada, kuid see võtab aega. Taksid on mitmekülgne jahikoeratõug. Ta näitab suurepäraseid tulemusi maapealsetes katsetes, nii ajujahil, üles ajamisel kui ka verejäljes. Algselt oli taks mõeldud maa-aluseks jahiks mägrale. Siit on tulnud ka taksi kehaehitus: madalajalgne, pika, kuid kompakse kehaga. Taksi lihaselised esikäpad aitavad uru kaevamisel ning lühikesed jalad garanteerivad selle, et esimesena kohtab mäger taksi hambaid.

Meie kasvanduses pööratakse suurt tähelepanu ka takside jahiomaduste arendamisele. Meie koerad võtavad osa regulaarselt rebase jahikatsel ning verejäljes.

Soetades meie kasvandusest koera, saate Te sõbraliku, tasakaalustatud temperamendiga ja truu sõbra kogu eluks.

Suur tänu, et külastasite meie kodulehte! Lugupidamisega Oleg Gunin.